Při financování bytu hypotékou vám zaplatíme 3% z vašeho úroku po dobu 3 let.

Bytový dům Astra Sezimovo Ústí
u Tábora

Nejčastější dotazy

JAKÝ JE POSTUP PŘI KOUPI BYTU?

Rezervace

Poplatek 100 000 Kč
při podpisu rezervační
smlouvy.

SMLOUVA O UZAVŘENÍ BUDOUCÍ KUPNÍ SMLOUVY

Úhráda částky 20 % z kupní ceny bytu.

DALŠÍ ETAPY VÝSTAVBY

Po dokončení hrubé stavby úhrada 40 % z kupní ceny bytu. Po osazení vnějších výplní a dokončení vnitřních instalací úhrada 20 % z kupní ceny bytu.

Kupní
smlouva

Po jejím podpisu, kolaudaci a předání bytu kupující uhradí doplatek kupní ceny, tj. 20 % kupní ceny bytu.

Rezervace

Poplatek 100 000 Kč
při podpisu rezervační
smlouvy.

SMLOUVA O UZAVŘENÍ BUDOUCÍ KUPNÍ SMLOUVY

Úhráda částky 20 % z kupní ceny bytu.

DALŠÍ ETAPY VÝSTAVBY

Po dokončení hrubé stavby úhrada 40 % z kupní ceny bytu. Po osazení vnějších výplní a dokončení vnitřních instalací úhrada 20 % z kupní ceny bytu.

Kupní
smlouva

Po jejím podpisu, kolaudaci a předání bytu kupující uhradí doplatek kupní ceny, tj. 20 % kupní ceny bytu.

Co vše je součástí kupní ceny?

Kupní cena bytů je včetně 15% DPH a zahrnuje dokončení bytové jednotky – součástí ceny jsou zejm. podlahové krytiny (vinylová podlaha a dlažba), keramické obklady, vstupní a vnitřní dveře. Dále zařizovací předměty koupelen a WC, příprava vývodů pro pračku/sušičku a kuchyňskou linku.

Byty v tuto chvíli nejsou dokončené. Je tedy možnost klientských úprav dle individuálních požadavků kupujícího. Stejné typy bytů jsou k dispozici v různých variantách barevnosti dlažeb, obkladů, vinylových podlah a interiérových dveří, aby si každý mohl vybrat podle svého vkusu.

V domě jsou nadstandardní dřevěná okna osazená izolačním trojsklem, vnitřní omítky štukové a optické rozvody internetu. Vnitřní dveře SAPELI, zařizovací předměty od dodavatele PTÁČEK – velkoobchod, a.s., dlažby, obklady a vinylová podlaha.

Jaké jsou standardy bytů?

Naším cílem je zajistit pro naše zákazníky kvalitní moderní bydlení. Proto jsme v rámci projektu Bytového domu Astra kladli důraz na výběr kvalitního vybavení každého z bytů. Podlahy v obytných částech bytu jsou z kvalitního vinylu Amtico First v trendy dekorech dřevěného uhlí a dubu. V koupelně a na WC bude položena keramická rektifikovaná dlažba doplněná keramickými obklady.

Omítky v bytech jsou štukové s bílou malbou. Sanitární vybavení koupelen a toalet je keramické, dodávané v neutrální bílé barvě. Byty 3+KK disponují dvojumyvadlem, byty 2+KK mají jedno umyvadlo. V každé z koupelen naleznete sprchový kout s bílou sprchovou vaničkou a zástěnou. WC je závěsné a je spolu se sedátkem v bílé barvě.

Součástí naší standardní nabídky bytů není kuchyňská linka ani digestoř. Vše je však pro vaši novou kuchyň stavebně připraveno.

Velkou výhodou našich bytů je, že disponují vlastní klimatizací.

Vnitřní dveře jsou v moderním dekoru dubu sukatého a arktického bílého, dále v dekoru betonu šedého. Všechny dveře jsou spolu obložkovými zárubněmi od renomované značky SAPELI. Vstupní bytové dveře jsou protipožární s ocelovou zárubní. 

Bližší představy o standardech našich bytů si můžete udělat na prohlídce, kde každý zájemce dostane podrobné standardy s plánkem dané bytové jednotky.

Je součástí každého bytu sklep?

Každý byt má pevně přirazen svůj sklep a tento sklep je zanesen jako součást bytové jednotky v katastru nemovitostí. Sklepy se nachází v 1. PP domu.

Jaký je postup při koupi bytu?

Rezervace
Pokud máte o nějaký z našich bytů zájem, rezervujeme vám ho na základě rezervační smlouvy. Rezervace bytu se stává závaznou po podpisu rezervační smlouvy a úhradě rezervačního poplatku, který činí 100 000 Kč. Rezervační poplatek bude započten na úhradu části kupní ceny bytu a je vratný pouze v případech uvedených v rezervační smlouvě.

Smlouva o uzavření budoucí kupní smlouvy
Právní vztah mezi budoucím kupujícím a budoucím prodávajícím je upraven ve smlouvě o uzavření budoucí kupní smlouvy. Tuto smlouvu podepisují obě strany v předem stanovené lhůtě, která je uvedena v rezervační smlouvě.

Součástí této smlouvy je i příloha se standardy bytu. V případě, že má kupující zájem o individuální úpravy bytové jednotky, musí se předem domluvit s developerem, zda jsou tyto úpravy možné. Developer si vyhrazuje právo požadované změny odmítnout. Po podpisu smlouvy o uzavření budoucí kupní smlouvy je nutné uhradit částku 20 % z kupní ceny bytu.

Další etapy výstavby a úhrady ceny bytu
Po dokončení hrubé stavby musí kupující uhradit prodávajícímu 40 % z kupní ceny bytu. Po osazení vnějších výplní a dokončení vnitřních instalací uhradí kupující 20 % z kupní ceny bytu. To vše dle předem sjednaných platebních podmínek.

Kupní smlouva
Na smlouvu o uzavření budoucí kupní smlouvy navazuje smlouva kupní, k jejímuž podpisu dojde po kolaudačním řízení a provedení vkladu prohlášení vlastníka o rozdělení práva k nemovité věci na vlastnické právo k jednotkám. Po jejím podpisu kupující uhradí doplatek kupní ceny, tj. 20 %  kupní ceny bytu. Poté prodávající podá návrh na vklad vlastnického práva kupujícího do katastru nemovitostí u příslušného katastrálního úřadu. Prodávající předá v souladu s kupní smlouvou nemovitost kupujícímu.

Kdy bude možné se nastěhovat?

Předpokládaný termín kolaudace a předání bytů kupujícím je plánovaný na říjen 2023.

Jak je řešeno internetové připojení v Bytovém domě Astra?

V našem bytovém domě jsme nezapomněli ani na přípravu internetového připojení. Je zde vybudována optická síť, se kterou se díky optickým kabelům hravě připojíte k internetu z vámi vybrané bytové jednotky.

Jaké budou provozní náklady spojené s užíváním bytu?

Náklady na provoz bytu jsou individuální a závisí zejména na nastavení zálohových plateb. Dům je energeticky úsporný (dle energetického průkazu třída C), topení a ohřev teplé vody jsou zajištěny výměníkovou stanicí C-Energy s.r.o. Teplárny Planá nad Lužnicí umístěnou přímo v domě. Kromě spotřeby energií (topení, teplá a studená voda a elektrická energie) bude každý majitel hradit poměrnou část nákladů na společné prostory (topení, elektřina, úklid, revize atd.) a příspěvek do fondu oprav. Konkrétní výši si stanoví vlastníci na shromáždění Společenství vlastníků.

Jaké jsou záruky na nemovitost?

Prodávající poskytuje kupujícímu záruku za jakost na zařizovací předměty a technologická zařízení v délce 2 roky a na stavební části Budoucího předmětu převodu v délce 3 roky. Zařizovacími předměty a technologickými zařízeními jsou zejm. umyvadlo, klozetová mísa, zástěna sprchového koutu, sprchová vanička, vodovodní baterie, sifon, vodoměr studené a teplé vody, koncové prvky elektroinstalace, domácí telefon, kování a zámky dveří, dveřní křídla a obložkové zárubně, svítidla a světelné zdroje, ventilátory, koupelnová skříňka, pokud jsou předmětem dodávky stavební části Předmětné nemovitosti. Záruční doba počíná běžet dnem protokolárního předání a převzetí jednotky (jednotek).

Jakými způsoby je možné financovat nákup nemovitosti? Máte zajištěny vhodné partnery pro sjednání hypotéky?

Koupi nemovitosti v Bytovém domě Astra můžete realizovat z vlastních finančních zdrojů, nebo můžete využít hypotečního úvěru. Finanční služby a poradenství u našeho developerského projektu zajišťuje náš prověřený hypoteční poradce, Petr Bejšák. Stačí se obrátit na naše obchodníky na stránce Kontakt, kteří vám dodají potřebné vstupní informace.

Nenašli jste, co jste potřebovali?

Zavolejte nebo nám na sebe pošlete kontakt a dozvíte se více informací.

Odesláním tohoto formuláře dávám souhlas ke zpracování mých osobních údajů dle zásad GDPR.

Kontakt

David Rejlek
(Projektový manažer)
email: info@bytyastra.cz

Bytový dům Astra

nám. Tomáše Bati 423/4
39102 Sezimovo Ústí - Tábor
(naproti hotelu MAS)

Kancelář pro schůzku

Husovo nám. 529/6
390 02 Tábor 

(u autobusového nádraží)

Investor

Pod Zakletým a.s.
Bělehradská 679/94
120 00 Praha2 - Vinohrady
IČ: 27454622

Sklepy Bytového domu Astra Sezimovo Ústí u Tábora